Wsparcie dla rodziców/opiekunów osób niepełnosprawnych z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego poprzez inicjację utworzenia grupy samopomocowej przy PSONI - Koło w Tarnowie.
Projekt adresowany był do 30 osób będących rodzicami/opiekunami osób niepełnosprawnych mieszkających na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Realizacja projektu trwała od 1.05 do 31.12 2017r. Klub Dobrodzieja ukierunkowany był na wspieranie działań na rzecz samopomocy, samoorganizacji oraz dostępu do usług społecznych dla rodziców/opiekunów osób niepełnosprawnych którzy w związku z pełnieniem całodobowej funkcji opiekuńczej są pozbawieni możliwości godziwego odpoczynku, rozwijania swoich zainteresowań oraz rozwoju osobistego. Działania projektowe polegały na uruchomieniu i funkcjonowaniu tzw. Klubu Dobrodzieja, czyli fizycznego miejsca, gdzie rodzic/opiekun osoby niepełnosprawnej mógł miło a zarazem pożytecznie spędzić czas, odstresować się, spotkać ze znajomymi mającymi podobne problemy, uzyskać wsparcie itd.
W ramach Klubu Dobrodzieja powstała grupa wsparcia prowadzona przez doświadczonych trenerów integracji społecznej, dodatkowo wsparta specjalistami z różnych dziedzin, która docelowo (na zakończenie projektu) przekształciła się w grupę samopomocową. Grupa ta w formie KD działa nadal, zakończeniu działań projektowych. W ramach uczestnictwa w Klubie Dobrodzieja rodzice/opiekunowie osób niepełnosprawnych brali udział m.in. w szeregu zajęć, wyjść i wyjazdów integracyjnych (kino, teatr, koncerty i in; wyjazd do Przemyśla, rajd po woj. Świętokrzyskim i in.). Uczestnictwo w projekcie ukierunkowało, zmotywowało i przekazało niezbędne umiejętności do samoorganizacji i integracji środowiskowej rodziców/opiekunów osób niepełnosprawnych. Projekt kompleksowo odpowiadał na potrzeby rodziców/opiekunów osób niepełnosprawnych - był również bardzo atrakcyjną i całkowicie innowacyjną formą wsparcia dla konkretnej grupy potrzebujących wsparcia osób. Partnerem publicznym przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Projekt Klub Dobrodzieja zaprezentowany i wyróżniony został na Międzynarodowej Konferencji Samarytańskiej w Rydze (Łotwa, sierpień 2017) jako innowacyjne działanie wspierające osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Projekt dofinansowany był ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.